Cuma, Haziran 29, 2007

ARŞ, ARŞ, ARŞ İLERİARŞ, ARŞ, ARŞ İLERİ

"Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa

Askerin Milletin Bayrağınla Çok Yaşa

 

Arş Arş Arş İleri İleri Arş İleri

Marş İleri Dönmez Geri, Türk'ün Askeri

Sağdan Sola, Soldan Sağa

Al Da Bayrağı Düşman Üstüne

 

Cephede Süngüler Ayna Gibi Parlıyor

Cumhuriyet Gençleri Bayrak Açmış Bekliyor ." 

Kars Türküsü'nden aldığım bu dizeler; düz okunduğunda, hiçbir anlam ifade etmez görünür. Yaptığımız okumayı içselleştirdiğimizde,   dizelerin derinliğine ulaşabiliriz. Onlarca yıl halkın hafızasından silinmeyişinin kökeninde, savaşların insanlara çektirdiği acılar, yokluklar ve yoksulluklardır. Bunlar, sanki insanlığımızın, kederiymiş gibi algılatılmasına hizmet edenler; "dahili ve harici" dostumuz olamazlar. Kendilerini siyaset arenasında, haklı göstermenin, çabası ve telaşı içine düştüklerini 22 Temmuz'a kadar ayrıntılarıyla izleyeceğiz ve göreceğiz

           Mustafa Kemal ANADOLUYA hoş gelmedi. BOŞ ta gelmedi. O'nu  tozlu yollara mahküm eden, ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK TUTKUSUYDU. Bu yollarda ilerlemenin gücünü, yakılmış yıkılmış dağıtılmış bir ülkenin bağrından, Osmanlı Devleti'nin külleri arasından geriye kalan, ulusal güçlerin birlikteliğidir. Bu çalışmaları; askeriyle, milletiyle, bayrağını yücelere taşımanın gayretiyle kendini tarihin altın sayfalarına   yazdırır.

         Bu topraklarda; çok yaşayabilmenin şartları nelerdir? "sağdan , sola, soldan sağa   bayrak sallamak mıdır? Yoksa; sağdan sola , soldan sağa, ülkemizin kutsal çıkarları için güç birliği içinde olmak mı gerekir? Olağan üstü koşullar, olağan üstü davranışlar gerektirir. TOPLUMUMUZ; bunun işaretlerini vermiştir.

         Kararlı ve tutarlı siyasi duruş sergilemek, bize düşer. SİYASETİ TUKAKA duruma getirenler; önce kendilerine bakmalılar. Siyaseti, kendi çıkar ve kumar aleti durumuna getirenler, bunu   sonuçlarına katlanmayı bilmelidirler. Türkiye'mizi; YOKSULLUKLAR VE YOLSUZLUKLAR PAZARINA dönüştürülmeye çalışanların siyasetten yakınmaya hakları yoktur. Haksızlığa uğradıklarında; demokratlık ve demokrasi aklına gelenlere duyurulur.

         Demokrasi bir gün herkese lazım olabilir. "SAĞDAN SOLA , SOLDAN SAĞA" CUMHURİYETİMİZİN TEMEL DEĞERLERİNİN, içini boşaltmaya çalışanların bu günkü ülkemizin iç ve dış dünyada düşürüldüğü durumu iyi değerlendirip; sandık başına öyle gitmesi önerilir.

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home